Flow Pack - SPARROW


Zasada działania urządzenia:


FULL SERVO HORIZONTAL PILLOW - PACK WRAPPER - SPARROW

SPARROW, to w pełni zautomatyzowana pozioma maszyna do pakowania typu flow pack (opakowanie poduszkowe realizowane w cyklu ciągłym), wykorzystująca płaski materiał pakowy nawinięty na rolce, uszczelniany na gorąco/zimno.

Mocna konstrukcja wykonana ze stali nierdzewnej-kwasoodpornej, zwarta budowa, zespół cięcia, niezawodne i łatwe w obsłudze oprogramowanie sterujące maszyną stanowią osiągnięcia tego projektu, będące podsumowaniem zgromadzonych doświadczeń w produkcji automatycznych maszyn pakujących i zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Nowatorskie wykonanie maszyny o wysokiej jakości.

OPIS MASZYNY SPARROW typu flow pack:

Działanie maszyny flow pack: Całkowicie automatycznie działająca maszyna pakująca z układem sterowania ruchu i serwosilnikami. Elementy napędzane: podajnik, wałki zespołu zgrzewania podłużnego, zaciskacze zespołu zgrzewania poprzecznego.
Human Machine Interface System / PC - based Automation: Kolorowy ekran dotykowy. Wygodny w użyciu interfejs HMI-Lino, służący do programowania wszystkich parametrów maszyny i przechowywania ich w pamięci. Maszyna SPARROW typu flow pack, automatycznie ustawia długość opakowania, miejsce druku na folii opakowania, położenie zaciskaczy, przerwy w ruchu i prędkość pakowania. Za pomocą ekranu dotykowego można regulować temperaturę wałków zespołu zgrzewania podłużnego i zaciskaczy zespołu zgrzewania poprzecznego.
Brak mechanicznych zespołów napędowych: Silniki napędowe połączone są bezpośrednio z różnymi napędzanymi zespołami. Układ elektryczny umieszczony jest wewnątrz korpusu maszyny i jest chroniony przed wpływem otoczenia.
Wyposażona w kompletne, łatwe w demontażu, sztywno zamocowane osłony zabezpieczające: boczne oraz uchylne, pozwalające obserwować pracę maszyny;
Konstrukcja maszyny oparta na wspornikach: Maszyna składa się z łatwo dostępnych, zmontowanych wcześniej podzespołów modułowych. Przód maszyny jest wolny od jakichkolwiek elementów przeszkadzających w pracy. Konstrukcja elegancka i praktyczna, prosta, a mimo to solidna.
Zwarta konstrukcja, łatwość czyszczenia: Dzięki konstrukcji maszyny opartej na wspornikach i zastosowaniu elementów o odpowiednich krzywiznach, nie ma miejsc, w których zbiera się brud. Wszystkie osłony można łatwo demontować.
Ergonomiczna konstrukcja maszyny: Interfejs użytkownika HMI i przyciski: Start/Stop/EStop rozmieszczone są zgodnie z zasadami ergonomii, co ułatwia ich obsługę.
Możliwość pakowania szerokiego zakresu różnych produktów przemysłu spożywczego oraz produktów innych sektorów produkcji.
Duża prędkość i uniwersalność: Do 120 cykli/min. (wersja standardowa)