LM - Linear Machine


Zasada działania automatu liniowego:


Automatyczne urządzenie LM Linear Machine, stworzono w oparciu o indywidualne i niezawodne rozwiązania konstrukcyjne z zakresu napełniania i zamykania gotowych pojemników. Wypróbowana, solidna konstrukcja mechaniczna urządzenia, umożliwia osiąganie bardzo wysokich wydajności. Klienci mogą wybierać spośród urządzeń w wersjach aż do 10 rzędów z możliwością przemiennego indeksowania, które pozwala operatorowi na szybką zmianę formatu opakowania, bez przezbrajania urządzenia.

Liniowa i modułowa konstrukcja urządzenia do napełniania i zamykania pojemników LM Linear Machine sprawia, że jest ona niezwykle konkurencyjną propozycją. Doskonale spełniają bowiem potrzeby najbardziej wymagających odbiorców. Urządzenia spełniają rygorystyczne wymagania w zakresie wydajności i higieny pakowania.

Uniwersalna konstrukcja urządzenia:

Oparta na wielo-rządowym, krokowym przenośniku liniowym, pozwala na różnorodność pakowanych produktów oraz stosowanych opakowań

Zastosowanie:

pełna galanteria lodziarska (rożki, kubki, squeezery, opakowania familijne)
pełna galanteria mleczna (jogurty, kefiry, śmietana, desery)
mielonki, pasztety mięsne, smalec
przetwory rybne, paprykarze
sałatki warzywne
wata cukrowa
musy, desery
dżem, powidła, konfitury

Swobodna konfiguracja urządzenia z zastosowaniem dodatkowych opcji, takich jak:

Podawanie produktu: dozownik time-lap, dozowniki objętościowe, dozowniki ślimakowe, dozowniki wibracyjne do produktów sypkich
Zamykanie: podajnik folii z bobiny, wieczka, platynki, zgrzewanie w komorze próżniowej.
Higiena pakowania: mycie CIP, komora higieniczna, czyszczenie kubka, naświetlanie UV, wtrysk gazu obojętnego, sterylizacja.

Informacje techniczne:

Całkowicie automatycznie działająca maszyna z układem sterowania ruchu oraz inteligentnymi cyfrowymi serwonapędami.
Interfejs Human Machine Interface: Kolorowy ekran dotykowy. Wygodny w użyciu interfejs HMI-Lino, służący do programowania wszystkich parametrów maszyny i przechowywania ich w pamięci.
Brak mechanicznych zespołów napędowych: Serwonapędy połączone są bezpośrednio z różnymi napędzanymi zespołami. Układ elektryczny umieszczony jest wewnątrz korpusu maszyny i jest chroniony przed wpływem otoczenia.
Konstrukcja maszyny oparta na wspornikach: Maszyna składa się z łatwo dostępnych, zmontowanych wcześniej podzespołów modułowych. Przód maszyny jest wolny od jakichkolwiek elementów przeszkadzających w pracy. Konstrukcja elegancka i praktyczna, prosta, a mimo to solidna.
Zwarta konstrukcja, łatwość czyszczenia: Dzięki konstrukcji maszyny opartej na wspornikach i zastosowaniu elementów o odpowiednich krzywiznach, nie ma miejsc, w których zbiera się brud. Wszystkie osłony można łatwo demontować.
Ergonomiczna konstrukcja maszyny: Interfejs użytkownika HMI i przyciski: Start/Stop/EStop rozmieszczone są zgodnie z zasadami ergonomii, co ułatwia ich obsługę.