Top Load Systems


Zasada działania linii kartonującej:


Grupa urządzeń do pakowania w kartony, gdzie ładowanie produktu do kartonu następuje od góry. W ciągu linii znajdują się następujące urządzenia:

BOX FORMING MACHINE - Formujące kartonową przygotówkę.
CARTON CLOSING MACHINE - Zamykające karton.
Zespół transporterów dla produktu oraz kartonów.

FORMING MACHINE:

Urządzenie do formowania kartonów z płaskich tekturowych przygotówek. Odpowiednia do składania zaczynając od płaskiego czystego kartonu z zamknięciem od spodu. Urządzenie może zostać wyposażone w jedną lub wiele głowic formujących, gdzie następuje formowanie poprzez zamykanie kartonu na haczyki lub przy użyciu gorącego kleju.

CLOSING MACHINE:

Bez zabierakowa automatyczna maszyna zamykająca model CARTON CLOSING MACHINE, pracuje w linii z maszyną do formowania BOX FORMING MACHINE. Urządzenie posiada regulację formatu przy pomocy pokręteł ręcznych, czytników cyfrowych, uchwytów szybkiego zwalniania oraz skalibrowanych podziałek. Maszyna transportuje kartony przy pomocy pasów i zamyka opakowania posiadające trzy zakładki na zakrywce(wieczku).

Zespół transporterów:

System transporterów podających odpowiada za przenoszenie produktu, pustych oraz załadowanych kartonów. Jednocześnie zapewnia ich odpowiednie ułożenie.